NetNado
  Найти на сайте:

Учащимся

Учителям



Тема. Подорож математичним океаном. Розв’язування задач і вправ


Урок5 .

Тема. «Подорож математичним океаном. Розв’язування задач і вправ.

Мета: освітня:вдосконалення вміння учнів знаходити корінь лінійного рівняння з однією змінною та розв’язувати текстові задачі на складання лінійних рівнянь;

розвиваюча: розвивати логічне мислення, культуру математичної мови і записів;

виховна: виховувати самостійність, інтерес до математики, взаємодовіру.

Тип уроку: урок-подорож.

Обладнання: .картки самоконтролю, роздавальний матеріал, плакати з умовами задач, правила проведення інтерактивної вправи «Мозкова атака» (пам’ятка).

План уроку

1. Мотивація навчальної діяльності. Пояснення правил гри.

2. Актуалізація опорних знань. 1.«Аукціон»

2. Гра «Виправ помилку»

3.Засвоєння вмінь і навичок. 1. Робота в групах.

2. Робота біля дошки.

3. «Мозкова атака».

4.Самооцінка учнів. Заповнення листа

самоконтролю.
ХІД УРОКУ

  1. Організаційний момент.

Сьогодні ми з вами вирушаємо у захоплюючу подорож математичним океаном. Для цієї подорожі нам потрібен корабель та екіпаж корабля: капітан, штурман і боцман. Давайте проголосуємо, хто в класі найкраще підходить для цих ролей. Капітану вручаю карту. На ній помічено островці і порти. Маршрут складний, нам можуть зустрітися підводні рифи, айсберг, мілина, можуть захопити в полон пірати, може потрапитися шторм. Сподіваюся, що ці перешкоди не зіб’ють вас з дороги. Але, щоб взяти участь у подорожі, слід придбати путівки, вартість яких визначається не грошима, а вашими знаннями.

  1. Аукціон розпродажу путівок.

За правильну відповідь учні отримають путівку – лист самоконтролю.

1.Дайте означення рівняння.

2.Яке рівняння називається лінійним? Наведіть приклади.

3.Що називається коренем рівняння? Наведіть приклади.

4.Скільки коренів може мати рівняння? Наведіть приклади.

5.Що означає розв’язати рівняння?

6.Які рівняння називаються рівносильними? Наведіть приклади.

7.Назвить основні властивості рівняння.

8.Що таке математична модель задачі?

9.Які задачі називаються прикладними? Наведіть приклади.

10.Що спочатку треба зробити, перше ніж почати розв’язувати текстову задачу складанням рівняння?

11.Що треба зробити після того, як ми розв’язали рівняння, що відповідає умові задачі?

12.Який основний принцип розв’язування задач на рух?
Ви довели, що можете вирушати в подорож. Тож відпливаємо!



  1. Гра «Знайди помилку».

На дошці відкриваються пари рівносильних рівнянь, у записі яких допущені помилки. Учні знаходять їх і виправляють.

43 + 2х = 4 + х + 537 = 28 – х; 7 (х – 4) = 35 і 7а – 4 = 35;

8х = 64 і х = 9; - х = і х = - ; 23х = 0 і х = - 23;

5 (х + 7) = 25 і х + 7 = 6; 5 + 3х = + х = 6; |x| = 9 і х = 9;

3х – 9х = 12 і 6х = 12.

2х – 12х = 20 і 10х = 20.



  1. «Підводні рифи»

Капітан .Штурман, що у нас по курсу?

Штурман .Капітане! Ми наближаємося до підводних рифів! Тривога!

Капітан. Спокійно! Ми обминаємо їх.

Учитель. Кожен із рифів у нашому математичному океані – це рівняння. Розв’язати рівняння правильно – означає оминути риф.

Учитель роздає картки із завданням.

Учні об’єднуються у три групи навколо капітана, боцмана і штурмана (відповідно до їх навчальних досягнень) і розв’язують рівняння.

Завдання групі боцмана (середній рівень)

0,5 – (3х + 5) = 3,2; 3 (5 – х) = 4 (х – 5).

Завдання групі штурмана (достатній рівень)

3 (3х + 15) – (2 – 5х) = (4х + 7) 7; + + =1.

Завдання групі капітана (високий рівень)

- = 5; 1,2 (1,5х + 4) – 0,2 (2 – 6х) = 0,4х -0,3.



  1. «У полоні піратів».

Боцман. Капітане! Поки ми веселилися й втратили пильність, нас захопили в полон пірати. Вони вимагають, щоб ми дізналися, яка їх кількість, інакше погрожують не випустити нас з полону.

Капітан. Звертаюсь до вас усіх. Допоможіть розв’язати задачу, яку задали пірати. Я спробував сам угадати скільки ж всього піратів, і сказав їм : «Добрий день, 60 піратів!» Але їхній ватажок Однооке Здоровило відповів:

«Нас не 60. Нас було б 60, якби нас було стільки, скільки зараз, і ще раз стільки, і п’ята частина стільки, та ще й коли б ти був піратом. То скільки ж нас?»

Розв’язання:

х + х + + + + 1 = 60; 20х + 20х + 10х + 5х +4х + 20 = 60 *20;

59х + 20 = 1200; 59х = 1200 – 20; 59х = 1180; х = 20.

Отже піратів було 20.

  1. «Шторм».

Капітан. Ура! Ми знову вільні!

Штурман. Але радіти ще рано, море неспокійне – наближається шторм.

Учитель. Не будемо чекати, поки шторм атакує нас. Атакуймо його першими.

Інтерактивна вправа «Мозкова атака».

До дошки прикріпляється плакат з умовою задачі.

З міста А до міста В одночасно виїхали легковий і вантажний автомобілі. До міста В легковий автомобіль проїхав на 1 годину раніше. Знайдіть відстань між містами, якщо швидкість легкового автомобіля 80 км/год, а вантажного – 60 км/год.

Учитель заохочує до обговорення побудови рисунка до умови задачі, вибору основного невідомого, складання та перевірки рівняння за умовою задачі якомога більше учнів. Приймаються абсолютно всі ідеї,жодна ідея не критикується. Всі ідеї записуються на великому аркуші паперу, прикріпленому в центрі дошки. Під час обговорення кількість ідей повинна перейти в якість та правильне прокоментоване розв’язання задачі.

  1. Підсумок уроку.

Ось і закінчилася подорож. Що вам сподобалось на сьогоднішньому уроці, а що можна змінити на краще.

Учитель пропонує учням перелік запитань:

  • Що ми робили на уроці

  • Що нового ми навчилися на сьогоднішньому уроці?

  • Навіщо це ми робили?

  • Чи досягли очікуваних результатів?

  • Що сподобалось вам під час уроку?

  • Що могло бути організовано краще, корисніше?

  1. Самооцінка учнів.

На початку уроку учні отримали картки самоконтролю, учитель пропонує заповнити їх, оцінивши свою роботу на уроці і виставити собі від 0 до 3 балів за кожний із критеріїв.
VII. Домашнє завдання.

1.Підготуватися до написання контрольної роботи.

2.Виконати завдання.

Середній рівень.

При якому значенні змінної a значення виразів 4а – 10 і 3а + 11 є протилежними числами?

Достатній рівень.

1.При якому значенні змінної у значення виразу 5 ( 7у + 0,4) більше від значення виразу 16 (у + 1) в 2 рази?

2.Розвяжіть рівняння х – 0,5 = 7 - х.

Високий рівень.

  1. При якому значенні змінної у значення виразу 5 (7у – 2,5) складає половину значення виразу 6 (8у + 0,6)?

  2. Знайдіть корені рівняння ( 0,4 - у) = 3 - у.

страница 1


скачать

Другие похожие работы:





Урок в 7-му класі

Урок: 1 стр.