NetNado
  Найти на сайте:

Учащимся

Учителям



Урок Тема. Розв’язування лінійних рівнянь та рівнянь, що зводяться до лінійних. Самостійна робота


Урок 4.

Тема. Розв’язування лінійних рівнянь та рівнянь, що зводяться до лінійних. Самостійна робота.

Мета: освітня:систематизувати вміння учнів розв’язувати лінійні рівняння з однією змінною та рівняння, що зводяться до лінійних; формувати навички самостійної роботи;

розвиваюча: розвивати розумову діяльність;

виховна: виховувати самостійність, намагатися скласти ситуацію успіху для кожного учня.

Тип уроку: засвоєння навичок і вмінь.

Обладнання: .роздавальний матеріал, правила проведення інтерактивної вправи «Карусель» (пам’ятка).

План уроку

1. Перевірка домашнього завдання Робота біля дошки.

2. Систематизація знань. Колективне дослідження

3. Засвоєння навичок Карусель

4. Диференційована робота Самостійна робота з метою

Набуття навичок

5. Підсумок Прес-конференція

6. Домашнє завдання.

ХІД УРОКУ

  1. Організаційний момент.

  2. Перевірка домашнього завдання.

Чотири учні біля дошки розв’язують рівняння відповідно до початкового, середнього , достатнього та високого рівнів навчальних досягнень.

4х – 7 = х; 8х – 3 + 3х = 6 (х – 5); 4 (х + 2) – 6 (2х – 3) = - 30 + 2х;

0,9 (3х – 8) – 0,2 (4х + 5) = 0,7 х + 3,5.

У цей час учитель перевіряє наявність домашнього завдання в учнівських зошитах. Обговорюється процес розв’язування домашніх вправ, сильніші учні відповідають на запитання слабших. Учитель проводить коротке опитування за алгоритмом зведення до лінійного рівняння.
Повідомлення теми і мети уроку.

III. Систематизація знань про розв’язування рівнянь, що зводяться до лінійних.

1. Колективне дослідження (коментоване розвязування рівняння)

= -

Помножив обидві частини на 60 ( 60 – найменший спільний знаменник, що входять до рівняння).

12(2 – 4х) = 20 (1 – 2х) – 15 (х + 3),

Розкриємо дужки: 24 – 48 х = 20 – 40х – 15х – 45

Перенесемо невідомі доданки в ліву частину рівняння, відомі – у праву, змінивши їх знак на протилежний:

- 48х + 40х + 15х = 20 – 45 – 24

Виконаємо зведення подібних доданків: 7х = - 49; х = -7.

IV. Засвоєння навичок розв’язування рівняння, що зводиться до лінійних. Інтерактивна вправа «Карусель».

Учні сидять у двох колах обличчям один до одного. Внутрішнє коло нерухоме, а зовнішнє рухається. Вчитель вивішує на дошці завдання, учні розв’язують його в парах. За сигналом вчителя відбувається зміна партнерів, і робота продовжується вже у складі інших пар. Учитель контролює роботу.

1. Знайдіть корінь рівняння:

+ = 5; - = 4; 2х – ( (3 - 1,2х) = 8 + (4,2 – 5х);

- = .

2. При якому значенні змінної а різниця дробів і дорівнює половинні значення виразу 3а + 1?

3. Розв’яжіть рівняння:

| + 5 | = 4/

V. Самостійна робота.

I варіант.

Середній рівень.

  1. Чи рівносильні рівняння 2х + 7 = 17 і 2х = 10?

  2. Розв’яжіть рівняння: 6х + (3х – 2) = 16.

Достатній рівень.

Знайдіть корінь рівняння

- = ;

Високий рівень:

При якому значенні а рівняння (а + 4)х= 4 + а?

II. варіант.

Середній рівень.

  1. Чи рівносильні рівняння 3х + 2х = 15 і 8у – (7у – 142) = 51.

  2. Розв’яжіть рівняння: 6х + (3х – 2) = 16.

Достатній рівень.

Знайдіть корінь рівняння

- = -

Високий рівень:

При якому значенні а рівняння (в – 5)х = в + 5

По закінченні роботи зошити збираються для перевірки.
VI. Підсумок уроку.
Прес-конференція.

Обговорення того, наскільки повно було виконано роботу, в якому напрямку необхідно працювати далі.
VII. Домашнє завдання.

Основний рівень.

Розв’яжіть рівняння:

а) - ; б) - = ; в) -3 (2 – 0,4у) + 5 = (3у + 1).

Високий рівень.

Розв’яжіть рівняння:

+ = .

VIII. Виставлення оцінок за урок.

страница 1


скачать

Другие похожие работы:


Урок в 7-му класі

Урок: 1 стр.