Узагальнення та систематизація основного матеріалу початкової школи
Урок 9.
Тема: Узагальнення та систематизація основного матеріалу початкової школи.
Мета: узагальнити та систематизувати знання, вміння, навички за основними темами початкової школи; розвивати пам’ять, логічне мислення, культуру мови та записів, виховувати самостійність, вміння працювати в парах, інтерес до математики; підготовити учнів до діагностичної контрольної роботи.
Тип уроку: узагальнення і систематизація, урок-казка.
Обладнання: картки, лото, контролюючий пристрій «Вогник».
Очікувані результати: у процесі уроку учні зможуть закріпити свої знання, вміння і навички за основними темами початкової школи;продовжити розвивати навички усного і письмового обчислення; розвивати вміння роботи у парах, у групах.
Хід уроку: I.Організаційний момент.
Привітання з класом;
Повідомлення теми, мети, очікуваних результатів;
Робота з картками на розвиток швидкості обчислювання.
Діти! Сьогодні ми з вами проведемо урок, який покаже хто добре повторив матеріал початкової школи,а хто ні. Ми повторили читання та запис натуральних чисел, згадали як треба їх порівнювати. Потім показали мені, як ви вмієте виконувати дії з натуральними числами. Відпрацювали навички розв’язання нескладних рівнянь і задач. Не забули ми і про прості фігури з якими ви познайомились раніше.
II. Перевірка домашнього завдання.
На цей урок я просила вас виконати незвичайне завдання: необхідно було для свого сусіда по парті скласти завдання, які зможуть перевірити готовий ваш товариш до контрольної роботи чи ні. Але треба було й самому розв’язати ці вправи(лаборанти звітують про виконання домашнього завдання). Листи з домашнім завданням віддати сусіду, а зошити зібрати.
III. Актуалізація опорних знань. Перевіримо, як визнаєте правила, які нам потрібні для роботи. 1) Фронтальне опитування правил.
1.Як називаються числа при додаванні?
2.Як називаються числа при відніманні?
3.Як називаються числа при множенні?
4.Як називаються числа при діленні?
5.Як перевірити віднімання?
6.Як перевірити ділення?
7.Як знайти невідомий доданок?
8.Як знайти невідомий від’ємник?Як знайти невідоме зменшуване?
9.Як знайти невідомий множник?
10.Як знайти невідомий дільник?
11.Як знайти невідоме ділене?
12.Які одиниці виміру ви знаєте?
13.Чому дорівнює периметр фігури? Як позначається?
14.Чому дорівнює периметр трикутника?
15.Чому дорівнює периметр прямокутника?
16.Чому дорівнює периметр квадрата?
17.Знайти периметр кожної з намальованих фігур.
18.Як знайти площу прямокутника? Які одиниці виміру площі?
19.Знайти площі намальованих прямокутника, квадрата.
Сьогодні ми проведемо незвичайний урок, який, ви повинні дізнатись самі.
2) Усний рахунок у вигляді математичного лото(на дошці у вигляді таблиці записаний усні вправи, а навколо хаотично розташовані картки з відповідями
( наклеєні скотчем). Необхідно обчислити кожний приклад, знайти відповідь та накрити клітинку на дошці. Якщо все вірно розв’язали, то на дошці з’явиться назва уроку «Казка про Івана царевича та про Кощія Безсмертного».
2424:24 | 428+333 | 4 ∙ 17 | 51 : 3 | 40∙ 90 |
0 : 546 | 130 ∙ 50 | 244 : 4 | 984 + 33 | 4000:100 |
4545 :15 | 15 ∙ 9 | 885 - 799 | 960 : 30 | 7∙21 |
627 + 47 | 41 ∙ 5 | 850 : 17 | 5 ∙ 16 | 594 - 252 |
101 | 761 | 68 | 17 | 3600 |
0 | 6500 | 61 | 1017 | 40 |
303 | 135 | 86 | 32 | 147 |
674 | 205 | 50 | 80 | 342 |
За кожну вірну відповідь при усному рахунку та інших завдань ряд як команда отримує картки, по кількості карток наприкінці уроку визначиться команда переможець). Кожен ряд - команда обирає свого капітана.
У нас є два ведучих – казкаря, які і будуть проводити цю гру( за вісім попередніх уроків я з’ясувала, які діти пасивні на уроці. З таких учнів я вибираю казкарів).
1 учень. В деякому царстві, в деякій державі жив царевич Іван. І було у нього три сестри: Марія, Ольга, Ганна. Батько і мати у них померли. Вирішив Іван видати своїх сестер заміж за царів інших держав: мідного, срібного, золотого. Але спочатку перевірив, як ці царі знають математику. ( Перші парти кожного ряду вільні. Викликаються по два учні від кожної команди для роботи на пристрої « Вогник».)
Після весілля Іван вирішив світ подивитись. Від його царства йшли три дороги. Якою дорогою йти, він вагався. На кожній дорозі лежав камінь з двома прикладами. Для кожної команди своя дорога, свій камінь. Яка з команд розв’яже ці приклади швидше отримає картку, а Іван піде цією дорогою.(Робота на якість і швидкість. На дошці записані по два приклади на декілька дій для кожної команди. Учні кожної команди виконують дію на місцях, а потім виходять і записують її на дошці. І так поки не будуть розв’язані всі приклади кожної команди. Капітани – сильні учні контролюють виконання дій прикладів, розв’язують їх самостійно.)
567 ∙ 43 + 6257= (1) (879 - 694)∙ 4800= (2)
5986 : 73 + 66174 : 82= (1) 5152 : 92 + 32832 : 54= (2)
736∙ 42 + 6523= (3)
6132 – 6132 : (36 + 48)= (3).
За цей час учні повинні закінчити роботу з «Вогником» і підвести підсумок їх роботи.
Другий учень продовжує вести гру.
Вибрав Іван дорогу і поїхав. Дорогою він зустрів Олену найкрасивішу. Вони полюбили один одного. Але злий Кощій забрав Олену. Царевич взяв своїх воїнів і поїхав визволяти свою наречену. Опинились вони біля річки. А там великий камінь закрив дорогу на міст. На камені написані три рівняння.
372- х=235(1)
336 : х=14(2)
9∙у=612(3)
Якщо їх правильно розв’язати, то камінь звільнить дорогу.
До дошки викликаємо по одному учню від кожної команди, які працюють самостійно. Вся команда виконує це завдання у зошитах. Вони зможуть допомогти товаришам, якщо покажуть розв’язання всіх рівнянь у зошиті.
Довго вони їхали лісом аж поки не опинились біля хатинки Баби Яги. Вона давно ворожувала з Кощієм і погодилась допомогти Івану, але тільки у тому випадку, якщо його воїни обчислять площу та периметр двух кімнат і кухні.


А

13м 11м
А 14м D
D 12м C А 13м В
(I команда) (II команда) (III команда)
Баба Яга показала дорогу Івану, але Чорний ворон все почув і розповів Кощію. Той підстеріг Івана з воїнами, схопив його та кинув у підвал. Замкнув їх на три замка. Їх можна звільнити, якщо розв’язати наступні рівняння.
(Х – 356) – 245=147 (1)
32∙ (Х + 14)=736 (2) 12∙у – 24=204(3)
По одному учню від кожної команди виконують це завдання. В’язні сказали відповіді вголос і двері відчинились.
І




3∙ 16 Є
12 | 75 | 48 | 9 | 105 | 135 | 17 | 15 |
| | | | | | | |






1




119 : 7 Р


Наприкінці свята гостям запропонували завдання:1. Прочитати наступні числа 2300432; 569003; 100379; 250409; 4508003; 4467000.
2.Записати числа: а) три мільйони двадцять три тисячі сто вісім;б)шістсот тисяч два;в)сім мільйонів двісті тисяч двадцять чотири; г) шість мільйонів сімдесят дев’ять тисяч сорок вісім.
IV. Підсумок уроку. Сьогодні ми за допомогою казки ще раз повторили матеріал початкової школи. Підводимо підсумок казки. За кількістю карток, які команди отримали за вірно виконані завдання, називаємо переможця. Аналізуємо активність учнів, основні помилки. Ще раз нагадати про домашнє завдання.
страница 1
скачать
Другие похожие работы: